Ставки на спорт
Букмекерські контори

Правила покеру - як грати в покер

Різновиди покеру

У покер грають різними колодами - по 32, 36 або 54 карти, залежить від виду покера. Але найчастіше використовується стандартна колода з 52 листів з рівнозначними мастями. Грає декілька учасників, два і більш, зазвичай до десяти. Значення карт розташовуються по низхідній від туза і далі король, дама, валет, 10...2. Туз може розглядатися і як молодша карта для утворення послідовності (стрейт) до 5 включно, і як старша у комбінації з король-дама-валет-10.

Гра, яка також часто називається рукою складається з декількох фаз залежно від різновиду покеру. Кожна з них починається з роздачі нових карт. Після роздачі карт кожен гравець має можливість зробити ставку або вийти з гри. Переможцем вважається той, чия комбінація з п'яти карт виявиться кращою, або той, хто зможе витіснити з гри інших гравців за допомогою ставок або блеф-став і залишиться один до розкриття карт. Під час раунду торгівля триває доки всі ставки активних гравців зрівняють, якщо ставок не було, тоді раунд торгівлі закінчується, коли кожен з гравців зробив чек. Коли раунд торгівлі закінчкється, то починається новий раунд або роздача завершується.

Існує безліч різновидів покеру. Нижче наводиться декілька найпопулярніших різновидів покеру: Техасский холдем (Texas Hold’em), Омаха (Omaha), Стад (Stud). В покерних іграх є певні обов'язкові ставки, малий та великий блайнд, за які змагаються гравці за столом. Тільки в семикартковому стаді існує два види обовязквих ставок анте і бринг-ін.

Перший гравець називають малий бланд а слідуючий гравець великий бланд. Малий блайнд- половина суми великого блайнду, який можна побачити при вході на покерний стіл (наприклад 1$/2$). 1$ - великий блайнд, який триває до тьорна (роздачі авто круп'є четвертої карти на стіл). Після тьорна, так само і на рівері (п'ятій, останій карті) мнімальна ставка великого блайнда становить 2$. Блайнди преходять по черзі на всіх гравців за столом, починаючи з лівої сторони автоматичного крупє, який роздає карти.

Кожен гравець має вибір зробити одну із наступних дії

Бет - перша ставка в поточному раунді. Якщо в поточному раунді торгівлі не було ставки, то гравець має право зробити бет, поставити першу ставку в раунді. Наступний гравець може зробити кол, рейз або пас (фолд).

Чек - продовження попередньої ставки. Сказавши чек гравець не виконує жодних дії, не робить ставки або пасує, тільки надає хід наступному гравцеві, який знаходиться за годинниковою стрілкою від гравця. Робити чек можна тільки тоді коли в поточному раунді торгівлі не було ставки.

Пас - відмовитися від боротьби за банк. Гравець зробивши пас скидає свої карти на стіл, припиняючи боротися за банк. Не роблячи в подальшому ставки в поточній роздачі карт, а чекає наступної гри.

Кол - зрівняти попередню ставку. Якщо в поточному раунді торгівлі зроблені ставки попередніми суперниками, то гравець може зказати кол. Тим самим гравець повинен поставити в банк ставку, що рівняється ставці, яку зробив попередній суперник.

Рейз - збільшити ставку. Коли попередні суперники зробили ставку в поточному раунді, то гравець може зказати рейз. Гравець зробивши рейз найперше повинен зрівнятися з попереднім опонентом, потім поставити вдвічі більшу суму ставки за попереднього суперника. Всі інші повинні зрівняти ставку, щоб залишитися в грі.

Олл-ін - поставити всі фішки які присутні в гравця на столі. Гравець зробивши олл-ін ставить свої усі фішки, для продовження гри суперник також ставить рівну суму вашої ставки. Гравець маючи недостатню суму для ставки може також піти а олл-ін, але претендує тільки на ту частину в якій знаходяться його фішки. Усі інші ставки форморують додатковий банк, який при виграші гравця, що знаходився в олл-ін з меншою кількістю фішок, ніж зроблені ставки іншими гравцями розділиться між ними.

Раунди покера

Початок торгів (Префлоп). Кожен гравець отримує дві карти, які дивитися може тільки він, починають торги. Усі гравці роблять це по черзі поки не повернеться до першого гравця який, що зробив великий блайнд, коли він скажить чек і всі ставки урівняні, дилер роздає флоп.

Флоп (Flop). Коли перший раунд ставок закінчений, дилер здає три карти в центр столу, які доступні всім гравцям для створення більшої комбінації з їхніми кишеньковими картами. Торгівля йде по тих же принципах і правилах, що і в першому раунді на префлопі.

Тьорн (Turn). Четверта карта. Торгівля така, але мінімальна ставка, в два рази більш ніж раніше за (початковий великий блайнд) і якщо це гра яка згадувалася вище $1/$2, це означає, що великий блайнд уже 2$.

Рівер (River). Означає п'яту останю карту. Ставки такі ж як на тьорні, тобто мінімальна ставка для продовження гри 2$, після неї останій круг торгівлі.

Розкриття карт (Showdown). Коли ставки на рівері зрівняні або їх не було, всі сказали чек, гравці відкривають карти і вибирають переможця, в кого краща комбінація карт забирає банк.

Перейти на сайт Покер руму PаrtyPoker

Advertisement

Яндекс.Метрика